אודותיי

מיכל בר EMDRמיכל שלמה בר, קרימינולוגית (B.A) ועובדת סוציאלית (B.S.W, M.S.W), מטפלת בשיטת פסיכותרפיה EMDR.

 את דרכי התחלתי בתואר הראשון בקרימינולוגיה (B.A) באוניברסיטת בר אילן, לאחר מכן רכשתי תואר ראשון נוסף (B.S.W) בעבודה סוציאלית ותואר שני  (M.S.W) עם התמחות בטראומה באוניברסיטה העברית בירושלים. במקביל למדתי את שיטת EMDR בפסיכותרפיה בנט"ל -המרכז ללימודי טראומה. מטפלת מוסמכת בשיטה כבר מעל עשור. בנוסף למדתי SE, טדק"מ, טיפול זוגי ועוד.

 ניסיוני רחב מאוד וכולל מעל עשור של עשייה בתחומים שונים ומגוונים:

עבדתי בכלא מעשיהו עם אסירים ממגוון רחב של בעיות ועבירות : אלימות, פגיעות מיניות, מכורים לשעבר ועוד.

עבדתי בהוסטל שיקומי לצעירים המתמודדים עם מחלות נפש ותחלואה כפולה . חלקם התמודדו עם הפרעות חרדה ודיכאון, הפרעות אישיות, הפרעות במצבי הרוח, סכיזופרניה, OCD ועוד.

ניהלתי את יחידת הנוער במועצת בני עי"ש ובמקביל שימשתי כרכזת נערות רווחה. במסגרת התפקיד עבדתי עם נוער בסיכון וניהלתי פרויקטים של משרד הקליטה ומנהל חברה ונוער. הקמתי בית "ידידים" לנוער בסיכון.

במסגרת הכשרתי במחלקות רווחה (רחובות וקרית מלאכי)  טיפלתי בילדים בסיכון במעון רב תכליתי. טיפלתי בבני נוער ממגוון רחב של בעיות: פגיעות מיניות, התמכרויות, זנות, אלימות, הפרעות אכילה וכדומה. הנחתי קבוצות לבני נוער וקבוצות הדרכה הורית בבתי ספר ובמחלקות רווחה.

התנדבתי בעמותת ע.ל.מ. בפרויקט "מגדלור" לנוער בסיכון.

ניהלתי מועדונית רווחה לילדים בסיכון במועצה בנחל שורק וכן שימשתי עובדת סוציאלית קהילתית וכעובדת סוציאלית המטפלת במשפחות.

כיום אני עובדת סוציאלית בדיור מוגן לנפגעי נפש החיים בקהילה. ייזמים  מטעם משרד הבריאות ומשרד הביטחון.

 ההתמחות שלי כיום היא בטיפול בטראומה על כל סוגיה, כגון: מצבי תקיעות בחיים, בעיות חרדה ולחץ, דיכאון, פחדים ופוביות, פוסט-טראומה, מצבי משבר בחיים, פגיעות מיניות, הפרעות אכילה ואף טיפול במתמודדים עם מחלות נפש קשות כגון סכיזופרניה מאניה דפרסיה וכדומה.

 אני מטפלת בגישה אינטגרטיבית הוליסטית, המכוונת לקשר בין גוף – נפש. משתמשת בשיטות מגוונות בטיפול תוך מחשבה על כל מטופל באופן אישי- מה נכון לו, מהם צרכיו, למה הוא מתחבר ומה נטיית ליבו. משתדלת למצוא את הדרך ללב כל מטופל בצורה הנכונה והייחודית לו. מלבד שיטת EMDR אני משתמשת בכלים טיפוליים שונים: CBT,SE, דימיון מודרך, אמנות, ציור, קלפים טיפוליים וכן מלמדת שיטות וטכניקות להרפיה, טכניקות לשליטה על חרדות ועוד.

אני מקבלת מטופלים באופן פרטי במושב בטחה (רבע שעה מבאר שבע, צמוד לאופקים).

מטפלת בשיטת פסיכותרפיה EMDR