מכתבי מטופלים

מיכל היקרה,

אני רוצה להודות לך על תהליך עוצמתי ומרתק שעברתי בעזרתך במהלך הטיפול.

מאישה צעירה המרגישה מבוגרת מחבטות החיים  הפכתי לאישה צעירה ושמחה שירד ממנה נטל כבד שנסחב שנים רבות.  משבוע לשבוע הרגשתי שהורדת  לי שקי עול  שסחבתי מילדותי.כל שבוע ירד לי מהגב עוד שק, עוד עול, עוד רגשי אשמה . פתאום הבחנתי שאני מצליחה לעמוד איתן מול תהפוכות החיים, עד כמה יש לי כוחות, עד כמה אני חזקה.  ולא להרגיש כל הזמן שחוויות העבר משפיעות עלי בהווה. למדתי שיטות רבות להרפיה שאני מתרגלת כל יום  ומרגישה עד כמה זה ממלא אותי באנרגיות לכל היום. למדתי לקחת זמן לעצמי, לקבל את עצמי בלי פחדים ועכבות הבנתי לראשונה את הקשר בין הגוף והנפש והחוויות המאותתות לנו לעצור רגע , לנשום, להקשיב לעצמי ולצרכי. הגעתי לתובנות מדהימות בטיפול ואני ממש מרגישה שאני אישה אחרת , במקום אחר, אופטימית, שלווה יותר, והכי חשוב יודעת להתמודד עם מה שהחיים מביאים.

מודה לך על הכל את מתנה גדולה ומטפלת מדהימה.

גלית .ת.

בת 36


מיכל,

הגעתי אליך לטיפול מהמלצת ענת, שאחרי שסיפרה לי עליך השתכנעתי לנסות את שיטת emdr. אני חושבת שהיו כמה דברים מאוד משמעותיים בטיפול. קודם כל  העובדה ששחררתי הרבה כעסים  שהיו לי על כל מיני אנשים בחיים שלי וראיתי איך זה משפיע עלי לטובה. היה לי ממש מדהים שהצלחתי בכלל להבין מה משפיע עלי, ההכרות המחודשת עם חלקים בי שלא הייתי מודעת אליהם בכלל. פתאום הבנתי מהם המניעים של ההתנהגויות המוזרות שלי והפסקתי לחשוב שיש בי משהו מוזר, הזוי ולא הגיוני. המטרה שבגללה הגעתי לטיפול השתנתה כי כבר סיימנו לטפל בנושא ובחרתי נושאים אחרים לעבודה והתקדמנו לתחומים שונים בחיי. וכמובן המלצתי עליך לחברות נוספות שבאו וראו עד כמה זה מדהים. עד כמה זה מהר ועד כמה השינוי הוא משמעותי.

ספיר .כ.

בת 32


מיכל היקרה,

הגעתי לטיפול בעקבות תאונת דרכים קשה שעברתי שגרמה לי לפחד לנהוג . הסתדרתי תקופה מסוימת עם מוניות ואוטובוסים עד ששמעתי על השיטה לטיפול ממוקד בטראומות והבנתי שאולי כדאי לי לנסות. אם לומר את האמת הייתי סקפטית שזה יעזור, אבל באמת הרגשתי שאין לי מה להפסיד. זה מדהים עד כמה מהר כל התהליך עבד ותוך חודש וחצי כבר נסעתי לצפון לבד בלי חששות. אני לא מבינה איך יש מלא מטפלים שבכלל לא מכירים את השיטה וזה אפילו מעציב אותי כי הרבה אנשים יכולים להיעזר בה ולהפסיק להתמודד עם מצוקות חיים, טראומות, חרדות ודברים שקשורים לזה . אני בהחלט מפרסמת אותה בכל חוצות העיר :-)

תודה מקרב לב!

רינה .א.

בת 55


מיכל היקרה,

אני חושב שאני שמח שאנחנו נפרדים כי זה אומר שהצלחתי להתקדם הלאה אחרי המוות הפתאומי של אימי עליה השלום, שהיה לי קשה מנשוא. הרגשתי שהכל היה בזמן הנכון וברגע הנכון שהכרתי אותך. השינוי שחל בי הוא עצום ותהליך עיבוד האבל שעשינו היה ייסודי ונחוץ (רציתי לכתוב שעשית לי אבל אני כבר יודע שתתקני אותי שאני עשיתי אז התפשרתי על עשינו). אני מודה לך על הזמינות, האכפתיות ומאחל לך הצלחה וכל טוב.

חיים .ה.

בן 64


מיכל הקוסמת,

כשסיימנו ת'טיפול  שאלת אותי אם אני מעוניינת לכתוב המלצה לפרסום באתר.. אז אני יושבת וחושבת מה לכתוב ומרגישה שהכל כל כך אישי אז אני לא אפרט למה באתי ומה עשינו בטיפול אבל אני יכולה לכתוב שכנראה עשיתי בכל זאת משהו טוב השנה אם אלוקים הפגיש בינינו וזכיתי להכיר אותך ולהצליח לעשות שינוי בחיים שלי. אני מרגישה שאין לי מילים לתאר את זה . פשוט צריך להגיע ולראות ולחוות כדי להבין. ממליצה לכל מי שקורא!

נועה. ד.

בת 18


שנים סבלתי מלחצים וחרדות שהלכו והחריפו עם הזמן. תוך כדי שקיעה בבעיות שלי התחלתי גם למצוא "תחביבים" מיוחדים כמו תלישת שיער. פתאום היה נכנס בי השד ולא הייתי נרגעת עד שלא הייתי עושה את הפעולה הזו. אני אדריכלית במשרד מצליח, ותמיד ההבדל בין איך שאני מצטיירת בחוץ לאיך שאני מרגישה בפנים ומתנהגת היה גדול והפערים רק גרמו לי להלחץ עוד יותר ולעסוק בהסתרות. עם הזמן הבעיה החריפה ונוצרו לי  קרחות .  הגעתי למצב שאני שאני מוצאת את עצמי ביום בהיר הולכת לקנות פאה כי המצב כבר היה בקרשים ולא יכולתי כבר להסתרק לצד או לטשטש עם עפרון עיניים ואבקה שחורה. בשלב זה החלטתי בהמלצת חברה קרובה ללכת לטיפול פסיכולוגי. טופלתי אצל פסיכולוג ידוע בתל אביב, שבמחשבה לאחור רק הזיק לי, לא הבין אותי ובטח לא עזר לי. בסוף גם הוא התייאש ממני ושלח אותי לפסיכיאטר. הגעתי לפסיכיאטר עם מחשבה שאני פסיכית שחייבת תרופות ובאמת התחלתי ליטול אותן כדי להפסיק את הרצון לתלישה של השיער. אני לא אפרט איזה תופעות לוואי זוועתיות הכדורים גרמו לי  אבל העוול היה שהכל היה לשווא כי את השיער המשכתי לחתוך ולתלוש. ואז היה לי נס . כשהלכתי למדוד את הפאה החדשה שהזמנתי הספרית נתנה לי כרטיס ביקור וסיפרה לי שטיפלת בנכד שלה. היא שמעה מה אני חושבת על מטפלים וכנראה בגלל זה סיפרה לי ממש בפירוט מה עשית בשבילו וככה מצאתי את עצמי בודקת באינטרנט על השיטה ומתקשרת אליך למרות הניסיון וחוסר האמון שלי במטפלים.
כבר בפגישה הראשונה שלנו  עשית עלי רושם ממש טוב ונראית לי ממש נחמדה  אבל השיטה עדיין נראתה לי יותר מידי מוזרה. את התעקשת שננסה דווקא אותה משאר השיטות והסברתי לי שהשיטה הזו מושלמת בשביל הבעיה שלי. לא השתכנעתי בקלות אבל מהר מאד חששותי התבדו. מצאת בקלות את השורש העמוק של הבעיה שלי . לא תמיד היה קל אבל הרגשתי שאנחנו עובדות יחד יד ביד. הרגשתי שאת שם איתי ויחד אנחנו מעבדות כל מיני חוויות שגרמו לי להגיע למצב שלי. התחלתי להבין את המנגנונים של הנפש שלי ולרפא אותם. את יודעת עד כמה המקרה שלי היה קשה ולאן הגעתי. תוך מספר מפגשים בודדים החוויות של החרדה והלחץ ירדו וכך גם התלישות. הן לא הפסיקו לחלוטין אך פחתו. למדתי טכניקות אחרות להרגיע את עצמי ולשלוט בדחפים שלי ותוך שלושה וחצי חודשים הפסקתי לחלוטין לתלוש שיער ! לקח לו זמן רב יותר להשתקם ולצמוח אבל הוא סוף סוף צמח. סוף סוף נתתי לו לצמוח ואיפשרתי לו לגדול. אני חושבת שגם לראשונה בחיי  התחלתי להתעניין בדברים אחרים, להרשם לחוגים ולהקדיש זמן לחיות ולא תמיד להיות בעבודה או סביב הבעיה שלי והחרדות שלי ואיך אני מסתירה אותם. אחרי הטיפול הרגשתי שהתפנה מקום גם לזוגיות שפויה . והתחושה היא שהמזל נפתח כשמוציאים החוצה את הרע והחרדות, אני רק מצטערת שלא הכרתי אותך לפני. הייתי מונעת מעצמי הרבה סבל.

גל .ז.

בת 38


מיכל היקרה,

רציתי להודות לך על המסע המשותף והמשמעותי שעשיתי בחיי בזכותך. בזמן קצר כל כך הצלחתי לעשות שינוי משמעותי כל כך. הגעתי אליך בעקבות משבר גירושין וכששאלת אותי מדוע באתי דווקא עכשיו כבר התחלתי להתבלבל מרוב בעיות נוספות שצצו. התחושה הכללית שלי היתה של דיכדוך, חוסר מוטיבציה ואם היה אפשר הייתי מתחפרת במיטה ולא יוצאת. הסיבה היחידה שקמתי היתה ללכת לעבודה. הגעתי לטיפול, סיפרת לי על השיטה ומשם הכל היסטוריה אני כבר לא מדוכדכת, אני צוחקת הרבה, חזרתי לאישיות הנעימה שהיתה לי ואני לא מפסיקה לקבל פידבקים חיוביים מהסביבה . כולם מרגישים את השינוי , הילדים שלי ,המשפחה שלי והחברים בעבודה.בזכות אישיותך המיוחדת, היכולת שלך להקשיב ,לקלוט ולשים את האצבע על הנקודות החשובות הצלחתי להתקדם. אני גם אציין שמצד אחד יש תענוג גדול לפתור את הבעיות יחסית מהר אבל מצד שני היה לי קשה להיפרד מהפגישות שלנו ואני חושבת שמה שגם מייחד אותך זה שגם את זה קלטת שקשה לי להפרד (לפני שאני הודתי בפני עצמי) והודעת לי על מפגש סיום ואמרת לי שאני כבר יכולה להתמודד ולא צריכה עוד את עזרתך רק את ברכתך. רק  זה מראה עד כמה את מיוחדת!

בינה ד. בת 40

לכל הקוראים!

אני רוצה להמליץ על המטפלת מיכל מכל הלב, אני מתמודדת עם סכיזופרניה, מחלת נפש לא פשוטה , בעזרת מיכל הגעתי להתקדמות בחיים מכל הבחינות, גם מצאתי עבודה אחרי שנים שהייתי בבית בדיכאון, גם מצאתי זוגיות, גם הצלחתי לשלוט בחרדות שלי ואני מרגישה שממש השתקמתי. אני לראשונה מרגישה אדם רגיל ונורמלי כמו כולם. עדיין מתמודדת עם בעיות אבל החיים שלי שונים בתכלית.. אני אדם חדש ומאושר.

שרית , בת 33

 

הגעתי אליך עם דכאון אחרי לידה, הייתי במצב קשה. היו לי מחשבות אובדניות והרגשתי שאני חיה- מתה באיזו בועה ומנותקת מהכל. אחרי מספר טיפולים כבר הרגשתי טוב יותר והקלה, למרות שהעבודה של ה EMDR היתה עבורי קשה, אני שמחה על כל רגע וכל התקדמות. חזרתי לתפקד, לשמוח, לאהוב, לחיות.. מיכל את ממש החזרת אותי לחיים ועל כך אודה לך כל חיי.

 

מטפלת בשיטת פסיכותרפיה EMDR